Sayfa Başına Dön

2-3 Yaş

Okul öncesi eğitimin ilk basamağını oluşturan 2-3 yaş dönemi gömleğin ilk düğmesi gibidir. Deneyimli öğretmenlerimiz eşliğinde çocuğunuzun yaşına uygun oyun ağırlıklı eğitim programlarımız ile onlara aktif ve eğlenceli bir ortam sunuyoruz. Anadili etkinlikleri ile (şarkılar, masallar, parmak oyunu, drama çalışmaları) çocuklarımızın dil gelişimini destekliyoruz. Böylece kelime haznesi genişliyor ve çok kısa sürede duyu ve düşüncelerini daha uzun cümlelerle ifade edebiliyorlar. Bunun yanı sıra zihinsel, fiziksel ve sosyal gelişimlerini sağlayan programlarla hem eğleniyor, hem de öğreniyoruz. İngilizce, müzik ve jimnastik ise günlük eğitim programımızı renklendiren aktiviteler.

4 Yaş

Çocuklar özgürce deneyimler de bulunup rahat hareket edebildiği ortamlarda daha iyi gelişir, becerilerini daha iyi sergileyebilir. Geniş ve aydınlık sınıflarımızda 4 yaş çocuklarımızın seviyelerine uygun programlarda İngilizce, müzik, dans, satranç, yaratıcı drama, fen ve doğa etkinlikleri ekolojik çalışmalar ile gelişecek, çim bahçemizde bol bol oyunlar oynayarak eğleneceklerdir. Ayrıca deneyimli öğretmenlerimiz çocukların yaratıcılıklarını geliştirmek için uygun yöntem ve teknikleri etkin olarak kullanırlar. Düzenli gözlemlerinin sonuçlarını bireysel portfolyo sunumları ile sizlerle paylaşırlar.

5 Yaş

Okul öncesi eğitimde öğrenmenin gerçekleşebilmesi ve çocukların sağlıklı gelişimlerinin desteklenebilmesi ancak kendilerini güvende hissetmeleri ile mümkün olur. Cem Yuva anaokulu olarak 5 yaş programlarımız, öğrencilerimizin ihtiyaç ve gereksinimlerine göre sosyal becerilerin ve motor hareketlerinin gelişmesini sağlama, keşfederek öğrenme, yaratıcılığını geliştirme konularına dayanır. Öğretmenlerimiz, her gün çocuğunuzun araştırma becerilerini arttırma, işbirliğine dayalı öğrenme, bahçe oyunları ve etkinlikleri, yaparak ve yaşayarak öğrenme ve bir üst sınıfa hazırlık konularına ağırlık verirler. Ayrıca her gün İngilizce ve haftada birer saat müzik, satranç, jimnastik ve dans, drama, halk oyunları uzman öğretmenler tarafından desteklenir.

6 Yaş

Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Bu yaş grubumuzda, çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmak için onların seviyelerine uygun materyal ve programlar sunmaktayız. Haftanın her günü İngilizce, müzik, satranç, bale ve jimnastik, halk oyunları, drama gibi beceri çalışmaları yanı sıra ilköğretime hazırlık sınıfımızda akıllı tahta üzerinde okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları, matematik, bilim, felsefe, dikkat süresi geliştirme,el yazısı, akıl oyunları gibi zihinsel çalışmalar ile desteklemekteyiz. Okulumuzdan mezun olan Cem yuva çocukları kendine güvenen, üretken, sosyal, meraklı, çocuklar olarak hayata bir adım önde başlarlar.